ATRAKCJE

Zdjęcia: Wikipedia.

SZKLARSKA PORĘBA

Atrakcje dla aktywnych

Szklarska Poręba położona jest pomiędzy Górami Izerskimi, a Karkonoszami – w Jakuszycach jest przejście graniczne z Czechami – W okolicy czekają na Was wodospady, szlaki, trasy narciarskie i rowerowe oraz przepiękne panoramy. Szklarska Poręba, to niewielka miejscowość położona w dolinie rzeki Kamiennej, na Dolnym Śląsku. Ulokowała się ona przepięknie pomiędzy Karkonoszami a Górami Izerskimi, nieopodal granicy z Republiką Czeską.

Liczne atrakcje oraz dodatkowa bliskość Czech sprawiają, że turyści bardzo chętnie wybierają się tutaj na wakacyjny wypoczynek. Może dlatego, że tutejsze warunki klimatyczne są porównywalne do alpejskich miejscowości powyżej 2000 metrów lub po prostu dlatego, że jest tutaj szalenie uroczo!

Co prawda sama Szklarska Poręba może nie jest specjalnie dużą mieściną, jednak wraz z okolicą ma całkiem sporo do zaoferowania! Wybierając się do niej na wakacyjny czas, pamiętajcie, że lipiec oraz sierpień bywają deszczowe, a temperatura wcale nie musi być wysoka, tak jak w innych rejonach Polski o tej porze roku.

1. Huta Julia w Piechowicach.
2. Złoty Widok w Szklarskiej Porębie oraz Chybotek.
3. Wodospad Szklarki.
4. Wodospad Kamieńczyka.
5. Szrenica oraz Trzy Świnki – Karkonosze.
6. Śnieżne Kotły – Szklarska Poręba.
7. Schronisko Wysoki Kamień – Szklarska Poręba.
8. Zakręt Śmierci punkt widokowy na Szklarską Porębę.
9. Dom Hauptmannów w Szklarskiej Porębie oraz w Jagniątkowie.
10. Muzeum Minerałów w Szklarskiej Porębie No i oczywiście Narty oraz Rower w Szklarskiej Porębie.